Чому магній трансдермально (через шкіру) засвоюється краще?

Фото магний трансдермально, через кожу

Магній трансдермально (trans dermal) – це метод насичення організму магнієм через найбільший його орган – шкіру. Даний спосіб передбачає нанесення препаратів, що містять магній, місцево, безпосередньо на шкіру людини. Це принципово новий метод усунення магнієвого дефіциту, який вже став дуже популярним в Західній Європі та США.

Через шкіру, життєво важливий для нас елемент, швидко потрапляє в клітини організму, в кров та засвоюється на 100%. Трансдермальне застосування магнію не викликає побічних ефектів з боку травної системи. Це простий, зручний та ефективний спосіб наситити організм потрібним мікроелементом.

Актуальність магнієвої терапії

У своїй книзі «Природна алопатія. Магній. Елемент життя» відомий американський лікар-натуропат, доктор східної медицини Марк А. Сіркус пише:

«Нестача магнію є однією з основних причин патологічних змін в нашому організмі. Нам потрібно дуже багато магнію, близько 1000 мг в день просто для того, що б йти в ногу з потребами свого організму. Магній для нас – це як мастило для двигуна автомобіля. Якщо його недостатньо, то швидко виникають збої в організмі, які на мові фізіології людини означають серцево-судинні захворювання, інсульти, неврологічні дисфункції та рак».1

При знайомстві з щорічної статистикою ВООЗ, ми знаходимо реальне підтвердження слів М. Сіркуса. Всього один приклад.

Згідно з доповіддю ВООЗ 2006 року, 75% дорослого населення планети відчувають дефіцит магнію. На сьогоднішній день ця цифра зросла до 80%.2

Нестача магнію провокує розвиток більшої частини сучасних захворювань. Американські фахівці, стурбовані магнієвим дефіцитом, вже давно визнали існування проблеми та її загрозливі масштаби. Вони докладають максимум зусиль до подолання магнієвого голоду організму. Для цього магній був оголошений одним з семи основних елементів, внесених до списку поживних речовин, що знаходяться у віданні Міністерства охорони здоров’я США.2

Але проблема в тому, що вживання продуктів харчування з високим вмістом магнію демонструє низьку ефективність. У той час як пероральний прийом його препаратів, через індивідуальні особливості шлунково-кишкового тракту, підходить не кожній людині. Саме тому більшість фахівців схиляється до трансдермального способу насичення організму життєво важливим елементом. Але в силу своєї новизни, цінність цього методу поки багатьом незрозуміла.

Ефективність трансдермального магнію

Застосування магнію через шкіру допомагає усунути дефіцит корисного елементу та його симптоми.

Згідно з відгуками звичайних людей, які практикують трансдермальне застосування магнію, спостерігаються такі терапевтичні ефекти.

 • Поліпшення сну.
 • Нормалізація загального самопочуття.
 • Зменшення м’язових болів та спазмів.
 • Поліпшення стану шкіри.
 • Відсутність загострень екземи та псоріазу.
 • Підвищення працездатності та спортивної продуктивності.
 • Поліпшення психоемоційного стану.

Офіційна медицина також підтверджує досягнуті ефекти трансдермального способу. Наприклад, засновник Американської медичної асоціації, нейробіолог, доктор Норман Шелі опублікував цікаві результати спостережень та досліджень.

Фото свойства трансдермального магния

«Проблема полягає не стільки в дефіциті магнію, скільки в способі його застосування. Солі магнію мають проносний ефект, тому швидко «проходять» стадію кишечника. У той час як для повноцінного засвоєння, їм необхідно не менше 12 годин».5

Щоб перевірити та підтвердити здатність шкіри поглинати магній, був проведений експеримент на пацієнтах добровольцях. У досліджувану групу було зараховано 16 осіб з низьким рівнем магнію. Їм було запропоновано робити щоденні 20-хвилинні ванночки для ніг з пластівцями хлористого магнію. Додатково 1 раз в день кожен з учасників експерименту наносив на свою шкіру магнієву олію. Через 4 тижні експерименту, використовуючи ExaTest, у всіх пацієнтів перевірили рівень магнію. У 12 з 16 учасників дослідження виявлено помітне поліпшення рівня внутрішньоклітинного магнію.6

На підставі цього д-р Н. Шелі зробив висновок – унікальні властивості трансдермального магнію дозволяють йому всмоктуватися в шкіру та безперешкодно проникати в організм, тим самим підвищуючи рівень внутрішньоклітинного магнію у людини.

Обговорюючи трансдермальну терапію та пероральне вживання магнію, д-р Шелі зазначив наступне.

«Трансдермальна терапія насичує тканини та дозволяє великій кількості магнію переміщатися в клітини організму, без втрат, які він має в шлунково-кишковому тракті. При пероральному застосуванні, через проносний ефект, магній засвоюється неефективно. Продукти харчування, вітаміни, мінерали та інші речовини в кишківнику ускладнюють засвоєння необхідну організму кількість магнію».

Переваги трансдермального магнію

Трансдермальне застосування – це приємні процедури догляду, в ході яких препарати та косметичні засоби на основі магнію наносяться на шкіру. Цей спосіб застосування демонструє 5 важливих переваг.

 • Ефективність. Найбільш швидкий та природний метод насичення організму магнієм. Нанесений на шкіру, він надходить безпосередньо в тканини, звідки швидко проникає в клітини всього організму. Засвоєння до 100% (на відміну від максимальних 60% в таблетках).
 • Більш швидке усунення т.зв. локальних проблем. Наприклад, коли потрібно розігріти м’язи або захистити суглоби перед тренуванням, зняти запалення або набряклість – з цими завданнями місцеві препарати впораються в рази швидше та краще, ніж таблетки.
 • Відсутність проносного ефекту, який може виникнути при пероральному застосуванні.
 • Простота та зручність, доступні кожній людині.
 • Неможливість передозування – цим методом неможливо отруїтися або перенаситити організм. Більш того, щоб бути здоровим та активним, їм потрібно користуватися кожен день.

У своїй книзі «Чудо магнію» доктор медицини, ліцензований американський лікар-натуропат Каролін Дін підкреслює перевагу трансдермального застосування.

 «Магнієве масло можна розпорошувати або розтирати на тілі, воно легко всмоктується через шкіру. Це допомагає збільшити кількість магнію, що надходить в тканини організму, та долає проблеми, які відчувають деякі люди з проблемами шлунково-кишкового тракту. Це особливо важливо у випадках серйозного дефіциту магнію, коли організм потребує великої кількості та терміновому надходженні елементу».5

І щоб почати оздоровчу терапію, вам просто потрібно обрати відповідну форму магнію для трансдермального застосування – масло, пластівці, гель, лосьйон. Виявляється, що піклуватися про своє здоров’я дійсно просто та доступно кожному.

Джерела:

 1. Марк Сиркус. Природная аллопатия. Магний. Элемент жизни. Миклош; 2010.
 2. Всемирная организация здоровья. Кальций и магний в питьевой воде: значение для общественного здравоохранения. Женева: Всемирная организация здравоохранения; 2009.
 3. Ford ES, Mokdad AH. Dietary magnesium intake in a national sample of US adults. The Journal of Nutrition. 2003.
 4. U.S. Department of Health and Human Services, U.S. Department of Agriculture. Adequate Nutrients Within Calorie Needs. In: Dietary Guidelines for Americans 2005.
 5. Shealy N. Life Beyond 100: Secrets of the Fountain of Youth. Tarcher; 2006.
 6. Sircus M. Transdermal Magnesium: A New Modality for the Maintenance of Health, 2010.
 7. Dean C. The Magnesium Miracle. New York: Ballantine Books; 2007.

 

05.03.2018