Роль магнію в циклі Кребса та його вплив на здоров’я

Роль магния в выработке АТФ

Людське тіло постійно потребує енергії. Вона необхідна абсолютно для всіх процесів організму. І життєво важливу роль енергія відіграє, коли відбувається інтенсивний ріст клітин, наприклад, в дитячому віці або під час вагітності. Не менш важлива вона для детоксикації організму, тобто позбавлення від накопичених токсинів, а також під час хвороб та підвищених фізичних або психологічних навантажень. Та що там казати, навіть коли ми спимо, в організмі відбуваються сотні реакцій, які потребують енергетичної підзарядки. Основним постачальником енергії для клітин та систем людського тіла є молекула АТФ (аденозинтрифосфат). Вона синтезується в результаті складного ланцюжка біохімічних реакцій – циклу Кребса. І важливу роль в цьому циклі відіграє магній.

Цикл Кребса – як він відбувається

Цикл Кребса – безперервний ланцюжок біохімічних реакцій, за допомогою якого організм людини отримує енергію. Вона відбувається в мітохондріях – а в кожній клітині людського тіла міститься 1000-2000 мітохондрій! Суть цього ланцюжка – послідовне перетворення молекул глюкози в кислоти:

  • лимонну (цитрат)
  • альфа-кетоглутаролову
  • бурштинову
  • яблучну
  • щавлево-оцтову

В ході окислювально-відновних реакцій вивільняються атоми водню, які потім беруть участь в утворенні молекул АТФ. Таким чином, в результаті циклу глюкоза перетворюється в енергію.

Цикл Кребса складається з 8 етапів, і в 6 з них бере участь магній. Ось чому вважається: «мало магнію – мало енергії». І це одна з основних причин, чому він так важливий для організму.

Роль магнію в циклі Кребса та виробництві енергії

Основна роль магнію в енергетичному обміні полягає в тому, що він є кофактором в окисно-відновних реакціях циклу Кребса та синтезі АТФ. Доведено, що молекула АТФ повинна зв’язуватися з іоном магнію, щоб бути біологічно активною. При дефіциті магнію ці процеси порушуються. Тому лікування будь-яких мітохондріальних порушень повинно починатися з корекції рівня магнію!

З цього можна зробити простий висновок. Магній життєво необхідний нашому організму. Адже з його допомогою клітини отримують енергію, необхідну для правильної роботи всіх органів та систем. Як же приймати магній? Найефективніший метод, як уже багатьом відомо, – трансдермальний, тобто через шкіру. Так магній засвоюється швидше за все, без впливу на шлунково-кишковий тракт та послаблюючого ефекту. Оптимальний вибір для швидкого насичення організму мінералом – магнієве масло та теплі ванни з магнієм.

Додайте в своє життя природний магній – це найкоротший шлях до хорошого самопочуття, енергійності та міцного здоров’я!

12.05.2020