Магній при вагітності: необхідність чи вигадка?

для беременных картинка

Магній необхідний для кожної людини. При вагітності ця потреба зростає ще більше.

«Нормальний перебіг вагітності неможливий без адекватного рівня магнію в організмі»

Доктор Марк Сіркус

І цьому є кілька серйозних причин.

Причини підвищеної потреби магнію для вагітних:

 1. Гормональні зміни під час вагітності призводять до того, що магній активніше виводиться з організму з сечею.
 2. Фізичне та психологічне напруження значно збільшує потребу майбутньої мами в магнії. Рівень мінералу різко падає під час будь-якого стресу. Адже саме таким станом і є для жінки вагітність. На думку вчених, в цей час потреба в магнію зростає в 2-3 рази1.
 3. Тіло вагітної, як і тіло дитини постійно росте, а ми знаємо, що магній допомагає організму будувати та відновлювати тканини та кістки.
 4. Концентрація Mg в плацентарних та фетальних тканинах збільшується під час вагітності. «Плазмові рівні магнію мають тенденцію знижуватися, особливо в 1 та 3 триместрах вагітності», – вважає Д-р Мілдред Сілінг2.

Основні ознаки нестачі магнію у вагітних

Дефіцит магнію виражається яскравими симптомами. В першу чергу це:

 • Судоми, спазми в м’язах та болі в області живота.

Вагітна жінка часто відчуває напругу в м’язах шиї, плечей або спини. До такого ризику схильна й матка. Вона складається переважно з м’язових тканин. Нестача магнію викликає судоми в матці, що загрожує передчасними пологами або навіть викиднем.

 • Аритмія, прискорене серцебиття.

Ми знаємо, що серцевий цикл включає в себе фази послідовного скорочення та розслаблення серцевого м’язу. При дефіциті магнію фаза розслаблення порушується. Це часто призводить до аритмії та інших порушень серцевого ритму, які часто бувають у вагітних, особливо на пізніх термінах.

 • Нервозність, дратівливість та депресивний стан.

Прийнято вважати, що такі стани властиві вагітним. У більшості випадків причина криється в гормональному перевантаженні, яке відчуває жіночий організм під час виношування дитини. При дефіциті магнію цей дисбаланс посилюється, що й викликає зазначені симптоми. Mg регулює рівень гормонів та сприяє зняттю стресу.

 • Постійні запаморочення та підвищення кров’яного тиску.

Як правило, такі симптоми характеризують гостру стадію магнієвої недостатності.

Поява хоча б одного з цих симптомів повинна бути приводом для звернення до лікаря.

Найбільш розповсюджені проблеми при вагітності:

 • Болі в області спини та попереку, як результат наростаючого навантаження на хребет.
 • Набряк ніг. Зі збільшенням ваги зростає навантаження на ноги. Крім того, матка збільшується в розмірі та пережимає судини малого тазу. В результаті погіршується відтік рідини, що й призводить до набряків. Для цього варто регулярно розтирати ноги спеціальним магнієвим маслом.
 • Проблеми в області травлення. Найпоширеніша проблема – запори. Це пов’язано зі збільшенням гормону естрогену та гормону жовтого тіла. У таких випадках рекомендується лікування запору при вагітності за допомогою прийому магнієвих добавок всередину. Спеціальні магнієві добавки налагоджують роботу травної, серцево-судинної та нервової систем, тим самим усуваючи запори та інші розлади.
 • Післяпологові розтяжки. У цей період для жінки є актуальним питання вибору засобів від розтяжок при вагітності. Найбезпечнішим та ефективним засобом сучасності є магнієве масло.

Цих та інших проблем можна уникнути, якщо регулярно насичувати організм магнієм.

Навіщо потрібен магній при вагітності

Користь магнію полягає в наступному:

 • Має потужну протисудомну дію.
 • Відновлює кровотік в дрібних судинах та капілярах, покращує відтік лімфи.
 • Попереджає виникнення розтяжок при вагітності при локальному застосуванні через шкіру.
 • Живить енергією кожну клітинку організму.
 • Зміцнює м’язово-зв’язковий апарат, що дуже важливо для успішного виношування та легких пологів.
 • Попереджає виникнення преемплаксіі.

Дізнайтеся більше про роль магнію для організму.

В якому вигляді потрібно приймати магній, щоб домогтися максимальної ефективності?

Найбезпечнішим та легкозасвоюваним магнієм вважається той, що надходить трансдермально. Іони Mg проникають прямо через шкіру та засвоюються на 100%, на відміну від таблеток та капсул, котрі значно втрачають ефективність, проходячи через шлунково-кишковий тракт.

для беременных фото 2

Основні методики прийому магнію для вагітних:

 • Розтирання шкіри живота та ніг Magnesium Oil – найшвидший метод насичення організму магнієм.
 • Загальні магнієві ванни та ванночки для ніг з Magnesium Flakes – найприємніший та ніжний метод насичення організму Mg. Але варто звернути увагу на правила прийому загальних ванн для вагітних, а також чи не протипоказані вони саме вам.
 • Зволоження шкіри Magnesium Lotion – найніжніший метод насичення магнієм, особливо, якщо шкіра суха, схильна до запалень та подразнень, а застосування концентрованого магнієвого масла є незручним.
 • Прийом магнію орально Magnesium Drops, особливо ефективний, якщо є проблеми з запорами, шлунково-кишковим трактом та серцем.

Варто окремо згадати про ефективність ножних магнієвих ванночок з Magnesium Flakes. Це відмінний спосіб не просто зняти втому ніг, а й попередити виникнення набряклості та венозної сітки. Саме шкіра ніг має надздібності до абсорбції корисних речовин. Тому місцеві магнієві ванночки – це найбільш безпечний та ефективний метод поповнення магнієвого дефіциту для вагітних.

для беременных фото 4

Правила прийому загальних ванн при вагітності:

 • Температура води не повинна перевищувати 35-36 градусів.
 • Процедура повинна тривати не більше 10-15 хвилин.
 • Щоб уникнути «перегріву» організму, необхідно регулярно піднімати руки та ноги.
 • Не занурювати в воду верхню частину тіла.
 • Бажана присутність поруч медичного персоналу або близьких.
 • Варто подбати про правила безпеки, підстеливши килимок біля ванни. Це вбереже від ковзання.

При виявленні у себе тих чи інших порушень, жінка повинна звернутися до лікаря та з’ясувати їх причини. Перед початком магнієвої терапії бажано проконсультуватися з вашим лікарем.

Як правило, у переважної кількості вагітних жінок спостерігається гострий дефіцит магнію. Це пояснюється природними фізіологічними процесами, а також підвищеною потребою в магнії вагітної жінки. Його своєчасне поповнення є запорукою здоров’я матері та майбутнього малюка.

для беременных фото

Серов В.Н., Тютюнник В.Л., Твердикова М.А. Применение препаратов магния в акушерской практике // ФГУ «Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии имени академика В.И. Кулакова», М. – 2011. – Т. 19. – № 5. – С. 352–355.

Mildred Seelig, Andrea Rosanoff. The Magnesium Factor, – 2003.

Шпаргалка для ВАГІТНИХ

02.02.2018