Препарати магнію – користь чи марна трата грошей?

Швидка втомлюваність, зниження працездатності та розумової активності, судоми та спазми в м’язах, головний біль – характерні ознаки дефіциту магнію. Нестача біологічно важливого елемента призводить не тільки до погіршення загального самопочуття, але й провокує розвиток серйозних захворювань. Постійна нестача магнію в організмі може викликати розвиток гіпертонії, безпліддя, серцевої недостатності, циститу, тромбозу, остеопорозу та ін. серйозних недуг.

Щодня в організм дорослих чоловіків та жінок має надходити 300 – 500 мг чистого магнію. Під час вагітності, при збільшенні навантажень на організм та в період старіння кількість мінералу має збільшуватися. Але на практиці, близько 80% дорослого населення відчувають дефіцит життєво необхідного елементу.

Стурбовані проблемою нестачі магнію американські та європейські фахівці, активно вивчають властивості Mg та шукають ефективні методи усунення дефіциту. Протягом останніх 15 років вони проводять серйозні дослідження із залученням пацієнтів добровольців. Досягнуті ними результати лягають в основу урядових програм профілактики нестачі магнію. Яскравий тому приклад Фінляндія, де завдяки програмі профілактики магнієвого дефіциту, вдалося знизити кількість інфарктів в 2 рази. У нашій же державі ця проблема лягає на плечі самих пацієнтів. Благо, що фармацевтичні компанії випускають велику кількість препаратів магнію. Але й тут не все однозначно.

Сучасні препарати магнію (пігулки)

У таблиці нижче, вказані найбільш популярні препарати магнію, із зазначенням фармакологічної форми, діючої речовини та кількості чистого магнію в мг. Препарати вказані в порядку зменшення вмісту елементe – від більшої кількості до меншої.

 

Здавалося б, що може бути простіше – купуй в аптеці препарат, що містить магній, та вживай його на здоров’я. Але не все так просто!

  • Більшість магнієвих препаратів є лікарськими засобами, і застосовувати їх можна тільки за призначенням лікаря.
  • І ліки, і БАДи з магнієм відносяться до категорії дорогих препаратів, і вони швидко закінчуються. Не кожен може дозволити собі їх регулярно купувати.
  • Згідно із останніми науковими дослідженнями, через шлунково-кишковий тракт спостерігається дуже низький відсоток засвоюваності магнію.

Кількість засвоюваної в кишечнику корисної речовини далека від показника 100%. На це впливає багато факторів, в т.ч. це тип солі магнію, яка використовується в якості діючої речовини.

  • Найкраще засвоюється цитрат – близько 60%.
  • Трохи гірше аспарагінат та лактат – близько 50%.
  • Погано засвоюється сульфат та оксид – 40% й менше.

Згідно з останніми дослідженнями фахівців з США та Західної Європи, досягти 100% засвоєння можна за допомогою такої магнієвої солі, як магній хлорид, нанесеного на шкіру. Доведено, саме трансдермальне проникнення елементу, є найбільш простим, швидким та ефективним способом усунення магнієвого дефіциту, оскільки через шкіру магній засвоюється на 100%. А поява новинок бренду Magnesium Goods, заснованих на природному хлориді магнію, так і зовсім вчинила революційний прорив у вирішенні проблеми нестачі магнію в організмі людини. Адже за допомогою доступних кожному засобів можна не тільки усунути дефіцит магнію, а й його негативні наслідки для здоров’я всіх органів та систем.

Таким чином, щоденне застосування препаратів, що містять магній, здатне знизити дефіцит речовини максимум на 60%. І тільки за умови, що раціон харчування людини не містить великої кількості жирів, кальцію та фітину, які ще більше ускладнюють процес засвоєння корисної речовини в кишечнику. Висновок напрошується сам собою – замість того, щоб витрачати великі гроші на недостатньо ефективні препарати, магній краще застосовувати трансдермально.

 

01.02.2018