ТОП 3 методів лікування дефіциту магнія

Методы лечения картинка

Дефіцит магнію настільки широко поширений, що принаймні 3 з 4 дорослих в промислово розвинених країнах страждають від його нестачі. Щоб уникнути серйозних наслідків та спровокованих хронічних захворювань, потрібно якомога швидше поповнити дефіцит та підтримувати його на потрібному рівні. Як же краще насичувати організм магнієм?

Існує три основні методи:

 1. оральний – прийом таблеток
 2. ін’єкційний – внутрішньовенне введення препаратів магнію (магній сульфат)
 3. трансдермальний – нанесення препаратів на шкіру

Який же вибрати для використання в повсякденному житті?

Магній з таблеток

Магнієві препарати для внутрішнього прийому випускаються в різних формах (оксид, лактат, сульфат, цитрат та інші). Вони по-різному засвоюються, але в будь-якому випадку біодоступність таких засобів становить трохи більше 50- 60%. З чим це пов’язано?

На думку доктора медичних наук Нормана Шилі, основною перешкодою до нормального засвоєнню оральних добавок магнію є їх послаблюючий ефект2. Через нього мікроелемент проходить по кишечнику швидше, ніж може засвоїтися.

«Проблема полягає в поглинанні магнію організмом, а також його дефіциті в нашому раціоні. Солі магнію є послаблюючими, що може привести до більш швидкого часу проходження по кишечнику. Магній має проходити через шлунково-кишкову систему повільно. Так що, якщо час проходження через кишечник менше 12 годин, ймовірності повного поглинання магнію організмом немає».

Д-р Норман Шилі

Крім того, на поглинання магнію при пероральному прийомі впливають також:

 1. Стан шлунково-кишкового тракту та його моторика. Ферменти шлунка та кишкового соку, метаболічні ферментні системи руйнують речовини ще до того, як вони проникають в системний кровотік.
 2. Стан слизової оболонки шлунково-кишкового тракту та pH середовище.
 3. Наявність в ньому їжі.
 4. Прийом інших ліків (особливо антибіотиків). Вони гальмують засвоєння необхідних організму речовин, так як пригнічують природну флору кишечника.
 5. Інші фактори.

Вважається, щоб заповнити дефіцит магнію з допомогою магнієвих таблеток, вам буде потрібно від 6 тижнів до цілого року. Тому такий спосіб є не дуже швидким та досить дорогим.

Проте, в деяких випадках більш виправдано приймати мінерал саме орально, а саме:

 1. при таких проблемах шлунково-кишкового тракту, як запори, тяжкість в животі, застій жовчі
 2. при проблемах серцево-судинної системи
 3. для зміцнення імунної системи
 4. при судомах в комплексі з іншими препаратами магнію трансдермально
 5. для більш вираженого седативного ефекту в комплексі з магнієвими ваннами

Ін’єкції магнію

Введення магнію за допомогою ін’єкції безпосередньо в кров дає найшвидші результати. Тому його застосовують при невідкладних ситуаціях, наприклад, при серцевому нападі. Ін’єкції незамінні, коли потрібно ввести препарат хворому, що знаходиться в несвідомому стані. Мінерал при цьому засвоюється на 100%, так як минає шлунково-кишковий тракт та печінку.

Але в цього методу є і суттєві недоліки:

 • болісність
 • висока вартість препаратів
 • потреба в допомозі фахівця

Крім того, при внутрішньовенному введенні препаратів багато пацієнтів відзначають відчуття припливів жару, пітливість та слабкість. Можливі гіпотензія, головний біль та дезорієнтація. Тому для повсякденного застосування такий метод звичайно ж не підходить.

Магній через шкіру – трансдермально

Трансдермальна, transdermal або черезшкірна терапія – новий зручний метод активного засвоєння магнію в порівнянні з оральними добавками. А також це відмінний вибір для людей, які страждають високою чутливістю до магнію при застосуванні його перорально (діарея, скарги з боку шлунково-кишкового тракту).

Магній трансдермально надходить в організм крізь кератиновий (роговий) шар шкіри. Деяка його частина проникає через волосяні фолікули та сальні залози. Кератиновий шар відіграє роль депо – в ньому мікроелемент накопичується та з нього надходить глибоко в шкіру.

Трансдермальна терапія дозволяє магнію подорожувати до тканин та клітин організму при високій дозі без втрат через шлунково-кишковий тракт.

Переваги трансдермального насичення магнієм:

 1. швидка дія в порівнянні з оральними препаратами за рахунок надходження магнію безпосередньо в кровотік. Відновити необхідний рівень мінералу через шкіру можна всього за 2-4 тижні.
 2. 100% біодоступність – мікроелемент не проходить по шлунково-кишковому тракту, тому не дає послаюлюючого ефекту та засвоюється повністю на відміну від пероральних препаратів.
 3. підтримка потрібної концентрації мінералу в крові (за рахунок накопичення в підшкірно-жировій клітковині).
 4. простота застосування – не вимагає особливих навичок та професійної допомоги, все дуже просто.

Як дати організму магній через шкіру?

Трансдермальна терапія (розтирання маслом, гелем, прийняття розслаблюючих магнієвих ванн) широко використовується на заході для лікування та профілактики багатьох захворювань. Її ефективність вже оцінили американські та європейські дослідники, лікарі та реабілітологи. А в деяких випадках вона навіть є аналогом внутрішньовенного способу введення препарату.

Сьогодні й ви можете відчути переваги цього методу. Просто спробуйте сучасні магнієві засоби «Magnesium Goods». Це нова торгова марка натуральних магнієвих препаратів, які не тільки доглядають за шкірою, а й піклуються про ваше здоров’я.

Концентроване масло, ніжний лосьйон або магнієві пластівці – в лінійці «Magnesium Goods» є варіанти для будь-якого випадку.

Найвищу концентрацію магнію має Magnesium Oil. Всього одна ложка олії, що втирається в шкіру, забезпечить вас денною нормою магнію.

Масло легко втирається та абсорбується через шкіру, максимально швидко збільшуючи кількість мінералу в тканинах.

Трансдермальна терапія магнієвим маслом – це новий потужний інструмент, який має цілющу силу найбільш важливого мінералу та діє через найбільший орган тіла – шкіру.

Зволожуючий Magnesium Lotion – це більш м’який спосіб поповнення магнію, який відмінно подбає про чутливу та дитячу шкіру. А Magnesium Flakes подарують справжній релакс в кінці насиченого дня.

Магній трансдермально – це найкращий спосіб наситити організм найціннішим мінералом, а засоби «Magnesium Goods» зроблять цей процес дивовижно простим та приємним!

У світі, який завжди поспішає, дозвольте собі трохи розслабитися та присвятіть кілька хвилин своєму здоров’ю. Додайте «Magnesium Goods» у ваше життя та насолоджуйтеся тим дивом, яке творить магній для вашої зовнішності та здоров’я. Просто спробуйте.

 1. World Health Organization. Calcium and Magnesium in Drinking Water: Public health significance. Geneva: World Health Organization Press; 2009.
 2. Norman Shealy, M.D.,Ph.D C. Holy Water, Sacred Oil; the Fountain of Youth.– 2000.
 3. Sircus M. Transdermal Magnesium Therapy. 2nd Edition, – 2011.
 4. The Magnesium Miracle, 2017, By Dr. Carolyn Dean M.D., N.D.

 

01.02.2018