Магній хлорид: значення та сфери використання

Що таке хлорид магнію?

фото магний хлорид

Хлорид магнію – це сполучення магнію та хлору з формулою MgCl2. У природі поширений у вигляді безбарвних або білих кристалів, які добре розчиняються у воді. Утворений в результаті відкладень солей Стародавнього моря, які понад двісті мільйонів років дбайливо зберігала природа.

Від звичного хлориду натрію (NaCl, кухонної солі), він відрізняється не тільки формулою, а й властивостями. NaCl широко використовується в кулінарії завдяки специфічному солоному смаку. Сфера застосування MgCl2 значно ширша. А після доказів його ефективності в медицині та косметології хлорид магнію використовують як протизапальний, розслабляючий та омолоджуючий засіб. При цьому він більш ефективний та засвоюється краще, ніж сульфат магнію (MgSO4), відомий як епсомська сіль.

Спосіб видобутку та світові родовища

Видобувають хлористий магній не зовсім звичайним способом. Спочатку кристали розчиняють в артезіанській воді до отримання насиченого розчину. Потім його в рідкому вигляді піднімають на поверхню та використовують в такій формі або випарюють до стану солі.

У світі є кілька великих родовищ MgCl2: в Україні, Росії, Німеччині та Нідерландах. Найглибше знаходиться в Україні, під Полтавою. Видобуток мінералу ведеться на глибині 2500 метрів. Сам мінерал вважається одним з найчистіших у світі – без сторонніх домішок – частка чистого MgCl2 в кристалах досягає 98-99%. Тому це родовище вважається особливо цінним.

Для чого використовують магній хлористий

Сфера використання хлористого магнію надзвичайно широка. Наприклад, в будівництві його застосовують для виготовлення стінових матеріалів, наливних підлог, для обробки деревини, в комунальному господарстві – для обробки снігового та крижаного покриву, як протиожеледний реагент. Крім того, MgCl2 використовують як харчову добавку E511 (загущувач, консервант, регулятор pH), як мінеральну підгодівлю для тварин та як добриво для рослин.

На окрему увагу заслуговує застосування мінералу в медичних цілях та косметології, що обумовлено високим вмістом в ньому іонів магнію. У чистому розсолі їх міститься до 100 г на 1 літр. На його основі виробляють препарати для трансдермального насичення магнієм. В Європі та Америці такі засоби зараз дуже популярні, так як дозволяють швидко та безпечно заповнити нестачу магнію в організмі. У країнах СНД – цей простий метод поповнення магнію тільки починає завойовувати довіру.

Коли мова йде про застосування мінералу в сфері здоров’я та краси, потрібно бути вдвічі уважніше! Сама сировина не гарантує якості та безпеки готового препарату, який ви наносите на свою шкіру або вживаєте всередину. Тут ключову роль відіграє якість його очищення, виробництва та зберігання готових препаратів. Збереження корисних властивостей мінералу багато в чому залежить від суворого дотримання стандартів виробництва та зберігання готових продуктів. Тому при виборі препаратів звертайте увагу на виробника, його вік та наявність сертифікатів якості. В Україні виробництвом препаратів на основі хлориду магнію займається компанія «Екобіз». Її фахівці проводять дослідження в цій сфері більше 17 років, а сама компанія пройшла міжнародну сертифікацію GMP/ISO, що говорить про якість та безпеку продукту.

Хлорид магнію: застосування в медицині та косметології

Цілющі властивості хлориду магнію давно використовуються для лікування та профілактики багатьох захворювань – від мігрені та безсоння до інфаркту та остеопорозу. Магній життєво важливий для нашого здоров’я, і тому дуже важливо, щоб він регулярно надходив в організм в потрібних кількостях. При цьому саме магній хлорид виявляється оптимальним варіантом по біодоступності та ефективності. І саме трансдермально, тобто через шкіру.

Так він засвоюється організмом на 100%. Швидко, ефективно та без небажаних побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту. Єдина незручність, яка може виникнути при використанні концентрованого розчину магнію хлорид або засобів на його основі – відчуття легкого пощипування під час нанесення на шкіру. Це абсолютно нормально, адже це сіль і так проявляється дія мінералів. Щоб уникнути дискомфорту, для сухої, схильної до подразнень шкіри фахівці «Екобіз» розробили спеціальні, менш концентровані засоби – гель, лосьйон, пінка для душу та ванн.

магний хлорид картинка

У косметології магній хлорид використовується як тонізуючий та омолоджуючий інгредієнт. Він пом’якшує та розгладжує шкіру, зміцнює волосся та нігті. Для краси та омолодження рекомендується поєднувати магнієву терапію з масажем або гарячими компресами3.

Отже, корисні властивості MgCl2 роблять його незамінним в медицині та косметології, де по ефективності та безпечності він значно перевершує інші сполуки магнію. Оптимальний метод прийому – трансдермальний.

При виборі препаратів звертайте увагу на виробника та вибирайте надійну компанію, якій можна довірити своє здоров’я. Так ви зможете швидко наситити організм корисним магнієм та поліпшити своє самопочуття.

  1. Mark Sircus. Magnesium Chloride Benefits. – 2012 //
  2. Durlach, J. Magnesium in Clinical Practice, J. Libbey Eurotext, London-Paris. – 1988.
  3. Barbara Bourke, Walter Last. Magnesium chloride for health and rejuvenation. – 2008.

 

02.02.2018