Де закінчується поганий настрій та чим загрожує затяжний стрес?

Где заканчивается плохое настроение и чем грозит затяжной стресс?

Ви не висипаєтесь, дратує все навколо, хочеться від усіх сховатися? Значить ваш організм виснажений стресовими факторами і дає сигнал SOS.

Де закінчується поганий настрій та починається справжній стрес?

З точки зору фізіології стрес – це сильне емоційне переживання. І небезпека його в тому, що ми не знаємо які наслідки за собою він тягне.

В розумних межах страх, гнів та тривога навіть корисні. Короткочасний викид гормонів стресу тонізує весь організм: додає сил та мотивації долати труднощі. Це легко пояснюється функцією нейрогормональної системи, яка повинна час від часу тренуватися, щоб діяти швидко і безпомилково в разі небезпеки.

Гормони стресу

Але коли психоемоційне напруження триває довго, включається механізм саморуйнування. Ось як це відбувається:

Нейрогуморальна система виділяє великі порції КОРТИЗОЛУ – гормону агресії. Він потрібен, щоб захищатися або тікати від небезпеки. Для цього кортизол підвищує артеріальний тиск, активізує роботу м’язів иа стримує витрати глюкози (щоб перетворити в енергію). А ще він:

  • здатний розщеплювати м’язову тканину до амінокислот. Це не сподобається спортсменам. І пригнічує синтез колагену – а це засмутить не тільки спортсменок. Як наслідок, зниження обсягу м’язів, в’ялість шкіри та зморшки.
  • збирає для подальшої фізичної активності глюкозу. Але рятуватися від тигра не виникає необхідності, а з керівником битися не варто. І глюкоза залишається нерозтраченою – підвищується рівень цукру в крові.
  • пригнічує імунітет та запускає запальні процеси. Погано заживають рани і легко чіпляються віруси та бактерії. В таких умовах до психологічних проблем зі стресом приєднуються інфекції та системні захворювання. Психосоматика в дії.

АДРЕНАЛІН також відноситься до основних гормонів стресу. Його рівень підвищується в ситуаціях, коли людина відчуває страх, хвилювання та при великому фізичному навантаженні.

Тривале підвищення адреналіну:

  • уповільнює процеси травлення, підсилює потовиділення, з’являється сухість в роті. Той випадок, коли від страху з’являється нудота, тремор та запаморочення через зміни в крові.
  • збільшує обсяги циркулюючої в судинах крові та підвищує тиск. Збільшуються розміри міокарда і з’являються проблеми з серцевим ритмом. Наслідки – скачки тиску, аритмія, брадикардія.
  • призводить до посиленого білкового обміну, зменшення м’язової маси, а потім до виснаження та передчасного старіння.

Активне вироблення гормонів стресу порушує гомеостаз магнію та калію, мінералів які формують нервово-м’язові волокна. Внаслідок цього відбувається втрата магнію. Навіть у здорових людей після сильного стресу вже на наступну добу буде виявлено дефіцит цього мінералу в тканинах. А після – симптоми різкої астенії та пригнічений настрій.

Якщо ж стресових ситуацій занадто багато, організм втрачає магній в підвищених кількостях. Виходить замкнуте коло: чим більше стресів, тим менше магнію, чим менше магнію, тим більше стресів. Якщо його не розімкнути порушується робота мозкових центрів, що регулюють апетит, і ми починаємо «заїдати» неприємності.

Як зупинити “стресове саморуйнування”?

За даними американських вчених ⅔ всіх звернень до лікаря пов’язані з симптомами, викликаними стресом. За даними Research & Branding Group, за останній рік його відчули 77% українців. Найчастіше причиною цього є зниження доходів, конфлікти на роботі або в сім’ї.

Відновлення стресостійкості стало важливим завданням для всіх.

Найпопулярніші методи боротьби зі стресом:

  • СПОРТ та СЕКС звільняють нервову напругу. Витрачається глюкоза та інтенсивно виводяться гормони стресу.
  • СОН “придуманий” для перезапуску всіх систем організму. Але якщо перед сном не зняти напругу, м’язи так всю ніч і залишаться спазмовані – ефект буде протилежний, як ніби ви всю ніч стояли з мішком картоплі. Так що спочатку розслабтесь, а потім засинайте.
  • Серйозно допомагає КОГНІТИВНО-ПОВЕДІНКОВА ТЕРАПІЯ. Для цього є психотерапевти, але можна і самостійно впоратись. Інформація у вільному доступі.
  • ПРИЙОМ МАГНІЮ – для відновлення нервової системи. Іони Mg є природними стабілізаторами всіх рецепторів, які порушуються при стресі. Добавки з магнієм нормалізують клітинний метаболізм та нейромедіаторний обмін. Підвищується працездатність організму, знижується збудливість навіть під час стресового навантаження.

Терапія стресу і його наслідків починається з уваги до себе. Відчувши перші симптоми, приймайте магній. Магній в рідкій формі магнію хлорид «Magnesium Drops» зручно додавати в будь-який напій. Ви і не помітите, як ваша стресостійкість підвищиться. Як бонус – міцний сон, прилив енергії на ранок, детокс тіла та думок.

Самые популярные методы борьбы со стрессом:Для тих, кому звичніше «випити таблетку», є відмінний варіант – добавка «Calcium. Magnesium. Vitamin D3» в зручній формі капсули. Тут крім впливу на сон та стресостійкість, додається правильне засвоєння кальцію, а це – міцні кістки, зуби, волосся та нігті.

А перед сном ви легко знімите напругу (м’язову та психологічну) у ванній з магнієвими пластівцями “Magnesium Flakes”. Уже виходячи з неї ви і не пригадаєте чому так тривожилися.

Турбота про себе – це важливо.

Додайте в своє життя магній – і воно стане набагато спокійнішим.

25.12.2019